kwartalnik "Edukacja Biologiczna i Środowiskowa"

ISSN 1643-8779Oni zmienią świat, a uczą się „dla swoich marzeń”

Zostanie inżynierem i wkrótce odkryje materiał na miarę polipropylenu, dzięki czemu pomoże światu. Za ten plan na przyszłość  Jagoda Fedurek zwyciężyła w konkursie „Uczę się dla moich marzeń”, zorganizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych. Obok niej na podium stanęli o.m.c. fizjolog roślin, a także fizyk teoretyczny, który pokieruje zespołem starszych od siebie naukowców, by wspólnie potwierdzić i wyjaśnić światu teorię strun. Poniżej publikujemy prace 3 zwycięzców i 3 wyróżnionych.

W konkursie „Uczę się dla moich marzeń” zwyciężyli:

 

Wyróżnieni zostali:

 

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy. Ale to nie wszystko. Czekamy też na zrealizowanie ich planów, a po dokonaniu pierwszych odkryć – na ich publikacje w kwartalniku EBiŚ.

Powyższy obrazek zamiast baneru konkursowego (poniżej) przedstawia Floriana – najprzystojniejszego mężczyznę na świecie, stworzonego techniką quillingu przez Jagodę Fedurek. Obrazek pochodzi z jej bloga Tsunade Factory, na którym prezentuje swoje prace.

W konkursie wzięło udział 72 uczniów klas I-II szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Został on zorganizowany w ramach projektu „Kwalifikacje po europejsku”. Szczegóły dot. konkursu i jego wyników zobacz na stronie tego projektu