kwartalnik "Edukacja Biologiczna i Środowiskowa"

ISSN 1643-8779Konkurs „Moja lekcja o seksualności człowieka”

Nauczycielu wychowania do życia w rodzinie, biologii lub przyrody, stwórz scenariusz Twojej wymarzonej lekcji o seksualności człowieka i weź udział w naszym konkursie. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Do wygrania 15 czytników e-booków. Szczegółowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: eduentuzjasci.pl/konkursws

Konkurs ten jest pierwszym z działań, jakie podjęliśmy w ramach naszej akcji Edukacja zdrowotna w zakresie seksualności człowieka.

Celem konkursu jest:

  1. promowanie rzetelnej wiedzy o seksualności człowieka w kontekście zdrowia i prawidłowych relacji między ludźmi, opartych na wartościach uniwersalnych,
  2. zachęcenie nauczycieli do przygotowywania autorskich scenariuszy lekcji i
  3. uatrakcyjnienie sposobów uczenia się i nauczania na szkolnych zajęciach z seksualności człowieka.

Chcemy, aby konkurs ten spowodował powstanie rzetelnych i atrakcyjnych materiałów, które pomogą dobrze przekazywać wiedzę o seksualności człowieka, bez przekłamań i z szacunkiem dla podmiotowości człowieka.

Konkurs jest realizowana w ramach projektu Badanie jakości i efektywności edukacji oraz instytucjonalizacja zaplecza badawczego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL.